با احساس مریضی در سفرهای هوایی چه کنیم؟

بسیاری از مسافران در سفرهای هوایی دچار احساس ناخوشایند یا حتی مریضی می‌شوند، اما با داشتن برخی اطلاعات و آمادگی پیش از پرواز، می‌توان این احساسات را مهار کرد.

گاه پیش می‌آید که بدن انسان در برابر دور شدن از زمین، یا تکان‌های شدید عکس‌العمل‌هایی چون حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ، گرفتگی گوش و غیره از خود نشان می‌دهد. در ادامه به شما چند راهکار پیشنهاد می‌کنیم که بسیار مفید هستند.

چند راهکار برای جلوگیری و درمان بدحالی هنگام پرواز

مریضی در پرواز

اگر هنگام سفر هوایی به شما حالت تهوع دست داد، کیسه مخصوص تهوع از قبل برای شما تهیه شده است، اما برای اطمینان یک کیسه دیگر نیز درخواست کنید. با این کار مجبور نیستید از کیسه اول دو بار استفاده کنید. زمانی که از اولین کیسه استفاده کردید، حتما آن را به یکی از خدمه‌ها بدهید، زیرا بارها پیش آمده که مسافران کیسه را پشت یا جلوی صندلی قرار داده‌اند و در آخر نیز فراموش کرده‌اند آن را بردارند.

مریضی در پرواز

اگر مطمئن هستید که هنگام سفر (با ماشین، هواپیما، یا کشتی) حال‌تان بد می‌شود، حتما قبل از سفر به دکتر خود یا داروخانه مراجعه کنید و خواستار مشاوره و درمان شوید. در برخی کشتی‌ها که از آب‌های بسیار مواج عبور می‌کنند، به مسافران آب‌نبات زنجبیلی می‌دهند. با این کار هم از بیماری سفر جلوگیری، و هم آن را درمان می‌کنند.

آشفتگی هوا

گاه آشفتگی هوا می‌تواند بیماری سفر را تحریک کند، بنابراین زمان سفر را نیز در نظر بگیرید. اگر بسیار حساس هستید، پیش از حرکت یک قرص یا یک تکه کوچک آب‌نبات زنجبیلی بخورید.

گوش درد در هواپیما

اگر هنگام پرواز احساس ناخوشایندی به شما دست داد، فشار گوش‌ها را یکسان کنید. تغییر فشار در کابین، بخصوص هنگام فراز و فرودها، گاها می‌تواند باعث ایجاد درد در گوش شود. شما می‌توانید با خوردن یک چیز شیرین یا مکیدن یک آب‌نبات، آن فشار را یکسان کنید. دقیقا به همین خاطر است که هنوز برخی هواپیمایی‌ها، پیش از حرکت به مسافران شکلات یا آب‌نبات می‌دهند.

آبنبات

حتی جویدن هم می‌تواند به شما کمک کند، بنابراین آدامس یا شکلات جویدنی را فراموش نکنید. مقداری شکر هم می‌تواند اوضاع معده شما را آرام کند، پس حتما یک بسته شکلات جویدنی با خود همراه داشته باشید. کودکان و نوزادان ممکن است بیشتر اذیت شوند، بنابراین به فکر آن‌ها نیز باشید و حتما یک پستانک با خود همراه ببرید.

خدمه هواپیما

خدمه هواپیما برای سلامتی  و امنیت شما حضور دارند، پس اگر حالت تهوع به شما دست داد یا حال‌تان بد شد، راحت باشید و آن‌ها را در جریان بگذارید. آن‌ها انواع قرص‌های سردرد، چسب‌زخم و هرچیز دیگری که به کمک‌های اولیه مربوط باشد را دارند. اگر اوضاع وخیم شد، خونسردی خود را حفظ کنید، زیرا خدمه برای موقعیت‌های اورژانسی تعلیم دیده‌اند. تمام هواپیما‌ها دارای جعبه کمک‌های اولیه هستند که لوازم ضروری و لازم برای انواع موقعیت‌ها در آن وجود دارد..

منبع : lonelyplanet


پرواز یار مرجع تور لحظه آخری در مسیر تورهای داخلی و تورهای خارجی .
مطالب مرتبط با این نوشته

یک دیدگاه بزارید...

وبلاگ گردشگری پرواز یار
فستیوال رنگ در باکو
۱۱ دلیل که شما را برای سفر به باکو مشتاق‌تر می‌کند
۱۰ مقصد گردشگری خانوادگی در تایلند
پرواز یار
کليه حقوق اين سايت متعلق به  پرواز یار  می باشد .
درباره پرواز یار
پرواز یار صرفا تبلیغ کننده تورهای مسافرتی است که و خود فروشنده تورهای مسافرتی نیست.