امروزه جشنواره هاب بسیاری در دنیا وجود دارد که جنبه توریستی و گردشگری زیادی در جهان دارند و هر ساله مراجعه کنندگان زیادی را به سوی خود جذب میکنند . در این مطلب قصد داریم برخی از جشنواره های بسیار جذاب کشور بلغارستان را به شما معرفی کنیم .

جشنواره ها و مراسم های خاص در بلغارستان شما را برای بررسی یک تور ارزان بلغارستان به تکاپو خواهد انداخت، پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

جشنواره گل رز بلغارستان

یکی از جاذبه های برتر توریستی کشور بلغارستان، جشنواره گل رز بلغارستان است، که هر ساله در شهر کازانلاک بلغارستان واقع در دره رز که یکی از مشهورترین مراکز پرورش گل در دنیاست، اجرا می شود.

این کشور برترین تولید کننده گل رز و روغن رز در کل اروپاست .

جشنواره گل رز در کشور بلغارستان بیش از هزار سال قدمت دارد و هر ساله با اجرای برنامه هایی از قبیل : چیدن گل رز، اجرای رقص و رژه های مخصوص پس از انتخاب ملکه رز اجرا میگردد .

جشنواره وارنا در تابستان

یکی از پر هیاهو ترین و با قدمت ترین جشنواره های موسیقی اروپا ، جشنواره ی تابستانی وارنا در مملکت بلغارستان است ، که هرساله توریست های بسیاری را به سوی خود جلب میکند .

این جشنواره ی با شکوه هر ساله در ماه جولای و ژوئن در شهر زیبا و توریستی وارنا برقرار میشود و بالاترین و بیشترین مقام را در میان جشنواره های تخصصی قاره اروپا به خود اختصاص داده است .

از مشخصات گزیده تر این جشنواره استقبال زیاد همه گروه های سنی از جوان‌ها با سلایق معاصر گرفته تا افراد مسن با سلیقه کلاسیک ، میباشد .

نکته جالب توجه اینکه در این جشنواره های با شوکت کلیه سخیف های موزیک از پاپ لغایت راک و حتی همنوازی سمفونی به اجرا گذاشته می شوند. در دسته هایی از این جشنواره محبوب ، نمایش نشانه ها هنری زیاد زیبایی نیز برای علاقمندان به موسیقی برگزار می شود و همچنین از این طریق استعدادهای جوانان نیز شکوفا شده و کلاس های آموزشی برای آن ها برگزار می شود.