دریاچه کاویکسوس؛ مجارستان

مجارستان، کشوری کوچک با طبیعت زیبا در اروپای مرکزی است. با پرواز یار همراه شوید تا با یکی از دیدنی‌های این کشور آشنا شوید.

دریاچه «کاویکسوس» (Kavicsos) که به نام دریاچه Febble نیز شناخته می‌شود در مجارستان و در فاصله ۲ کیلومتری جنوب شهر بوداپست، یکی از جاذبه‌های گردشگری – طبیعت‌گردی محبوب این شهر است. از مرکز شهر بوداپست، تنها پس از ۳۰ دقیقه می‌توانید کنار این دریاچه زیبا برسید.

مجارستان

در حقیقت دریاچه کاویکسوس یا Pebble در اثر پر شدن گودال‌های حاصل از حفاری معدن Pebble توسط آب باران طی سالیان متمادی به وجود آمده است. معدن Pebble حدود ۲۰ سال پیش بسته شد و پس از آن با شکل‌گیری این دریاچه محیط‌زیست اطراف آن نیز احیا شد و جان تازه‌ای گرفت. به طوری که اکنون حیات وحش و طبیعت اطراف این دریاچه بسیار چشم‌نواز و منحصربه‌فرد است.

دریاچه کاویکسوس مجارستان

این دریاچه در سال ۱۹۹۶ به یک سازمان خصوصی فروخته شده است. در وسط این دریاچه، جزیره‌ای ناشناخته با حدود ۵۰۰ خانه وجود دارد که تخمین زده می‌شود در طول سال به طور متوسط ۷۰ خانواده در این جزیره زندگی می‌کنند. ماهیگیری از فعالیت‌های عمده ساکنین این جزیره است و در طول روز ماهیگیران بسیاری را در کنار آب می‌توانید ببینید. از طریق راه ریلی و قطار به راحتی می‌توانید از بوداپست به این دریاچه زیبا برسید.

مجارستانپرواز یار مرجع تور لحظه آخری در مسیر تورهای داخلی و تورهای خارجی .
مطالب مرتبط با این نوشته

یک دیدگاه بزارید...

وبلاگ گردشگری پرواز یار
همه چیز را درباره تور های گردشگری دبی بدانیم
آشنایی بیشتر با تور زمینی وان
تفریحات مهیج در تور کیش ارزان دقیقه 90
پرواز یار
کليه حقوق اين سايت متعلق به  پرواز یار  می باشد .
پیوندها
درباره پرواز یار
پرواز یار صرفا تبلیغ کننده تورهای مسافرتی است که و خود فروشنده تورهای مسافرتی نیست.