دیدنی های لریک؛ شهر مردمان صد ساله در جمهوری آذربایجان

مهم‌ترین دلیل توریست‌ها و گردشگران برای سفر به لریک تماشای طبیعت بکر آن و بهره‌مندی از آبشارهای بی‌نظیر، جنگل‌های سرسبز، چشمه‌های جوشان، چشم‌اندازهای کوهستانی و سکوت و آرامش وصف‌نشدنی است.

تورهای آذربایجان به خصوص تور لریک می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای تعطیلات امسال باشد؛ در این مقاله با دیدنی‌های لریک بیشتر آشنا شوید.

لریک یکی از شهرهای کوهستانی و زیبای کشور جمهوری آذربایجان در شمال گردنه حیران در ایران است که آب و هوایی بهشتی و مناظر فوق‌العاده‌ای دارد. اصلی‌ترین دلیل توریست‌ها و گردشگران برای سفر به این شهر نیز بهره‌مندی از طبیعتی بکر چون آبشارهای بی‌نظیر، جنگل‌های سرسبز، چشمه‌های جوشان، چشم‌اندازهای کوهستانی و سکوت و آرامش وصف‌نشدنی است. آب و هوای لریک تعریف‌کردنی است، به طوری که در فصل تابستان نیز هوای این شهر خنک و معتدل است.

لریک

جالب است بدانید که بیشتر مردمانی که در لریک زندگی می‌کنند، به دلیل تغذیه سالم و آب و هوایی فوق‌العاده نزدیک به صد سال عمر می‌کنند. رکورد طولانی‌ترین عمر انسان در دو قرن اخیر نیز متعلق به این شهر است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با دیدنی‌های جذاب لریک آشنا شوید.

جنگل های لریک (Lerik Forests)

جنگل های لریک (Lerik Forests)

جنگل‌های لریک دارای سکوت و آرامشی دلنشین است که در هیچ کجای دنیا آن را نمی‌توانید پیدا کنید. در این جنگل‌ها و در امتداد رودخانه زیبا می‌توانید حیواناتی مانند گراز وحشی، انواع روباه، خرگوش، اردک و خروس سیاه را مشاهده کنید. عمق جنگل‌های حفاظت‌شده لریک نیز، زیستگاه گربه‌سانان نادری مانند پلنگ یا گربه وحشی است.

ارتفاعات تالش (Talysh Mountains)

ارتفاعات تالش (Talysh Mountains)

در ارتفاعات تالش در لریک می‌توانید آسمان را با دست لمس کنید. طبیعت سرسبز و کوهستانی این منطقه در لریک، زبانزد خاص و عام است. آب هوای تمیز و مناظر بی‌نظیری که در ارتفاعات تالش دیده می‌شود، در این تعریف و تمجیدها بی‌تاثیر نیست. آب و هوای این منطقه به آب و هوای ارتفاعات استان گیلان در ایران شباهت دارد.

چشمه های آب گرم (Lerik Hot Water Springs)

چشمه های آب گرم (Lerik Hot Water Springs)

چشمه‌های آب‌گرم لریک از دیگر جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این شهر است. جالب است بدانید که بیشتر از سی خاصیت درمانی برای آب این چشمه‌های آب‌گرم ذکر شده است.

مجسمه قوچ (Statue of Ram)

مجسمه قوچ (Statue of Ram)

مجسمه قوچ، یکی از مجسمه‌های شناخته شده در شهر لریک در کشور جمهوری آذربایجان است. مجسمه‌هایی نظیر این مجسمه در دیگر نقاط آذربایجان مانند نخجوان و بخش‌هایی از آذربایجان ایران نیز دیده می‌شود.

گورستان قرون وسطایی (Medieval Cemetery Lirik)

گورستان قرون وسطایی (Medieval Cemetery Lirik)

یکی دیگر از دیدنی‌های لریک، گورستانی قرون وسطایی است که سنگ‌گورهای عجیب و غریبی دارد. نزدیک به دویست سنگ قبر در این گورستان کوچک وجود دارد. برخی حتی بر این باور هستند که قدمت این گورستان به دوره‌های پیش از اسلام باز می‌گردد.

منبع : mag.cafegardesh


پرواز یار مرجع تور لحظه آخری در مسیر تورهای داخلی و تورهای خارجی .
مطالب مرتبط با این نوشته

یک دیدگاه بزارید...

وبلاگ گردشگری پرواز یار
همه چیز را درباره تور های گردشگری دبی بدانیم
آشنایی بیشتر با تور زمینی وان
تفریحات مهیج در تور کیش ارزان دقیقه 90
پرواز یار
کليه حقوق اين سايت متعلق به  پرواز یار  می باشد .
پیوندها
درباره پرواز یار
پرواز یار صرفا تبلیغ کننده تورهای مسافرتی است که و خود فروشنده تورهای مسافرتی نیست.