قشم دیدنی‌های خیلی زیادی دارد و این جاذبه‌ها در ساحل فرهنگ و روش ها و رسوم ملت محلی آن باعث شده است که گردشگران میل زیادی برای سفر به این جزیره‌ی قشنگ داشته باشند. شاید ظرفیت‌های گردشگری قشم، به اندازه‌ی کیش معرفی نشده باشند و بسیاری از کسان از هستی چنین جاذبه‌ها و طبیعتی بی‌خبر باشند. به همین انگیزه در این نوشتار می‌خواهیم به شناسایی جاذبه‌های گردشگری و وانگهی جاذبه‌های تاریخی بزرگ‌ترین جزیره‌ی ایران و خلیج فارس بپردازیم.

بعد از خواندن این نوشتار و آشنایی از جاذبه‌های بی‌نظیر این جزیره بهتر است بدانید که بهترین موعد سفر به مناطق جنوبی‌ کشورمان به خصوص جزیره قشم و آیین از چندین جهت همچون صرف هزینه، خلوت بودن و نیز آب و هوای مناسب، فصل زمستان است. به شما توصیه می‌شود اگر رغبت به سفری خاطره انگیز در این ایام دارید مناطق جنوبی مملکت به خصوص قشم را انتخاب کنید.

شاید نمیدانید که پرواز یار امکان جستجوی راحت برای تهیه یک تور ارزان قشم را به شما می‌دهد. شما از میانی فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر مملکت برای تمامی مقاصد بیگانه و داخلی به خصوص جزیره قشم، با تنوع قیمت‌ها در بازه‌های زمانی گوناگون می‌توانید با نگریستن و سنجش آن‌ها بهترین و ارزان‌ترین تور قشم را برگزیدن کنید. با بهترین گزینش برای این سفر رویایی، لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید .

غار نمکدان

در ۹۰ کیلومتری جزیره قشم، در قسمت انتهایی جنوب غربی جزیره، کوه گنبدی‌شکل وجود دارد که ارتفاع آن ۲۳۷ متر از سطح دریاست. تو این کوه غارهای نمکی قرار دارد که از زیباترین مناطق گردشگری طبیعی در جزیره قشم قشم محسوب می‌شود. روی این کوه رگه‌های سفید نمک وجود دارد و زیبایی خاصی به آن بخشیده است. در کف غار هم آب نمک جریان دارد.

در نشانه رطوبت بالای هوای جزیره و نفوذ آب در غارها مایه برپایی قندیل در بدنه‌ی این غارها شده است. زمین‌شناسان معتقد هستند که این غار با ۶۴۰۰ متر طول، طویل غار نمک دانشمند است. در دل این کوه آب زیرزمینی دائمی جریان دارد و بعد از راه یافتن به سطح زمین در دامنه‌ی کوه، به شکل چشمه‌ی نمک پدیدار شده و در گودال روبرو خویش حوضچه‌ای طبیعی به رنگ سفید ایجاد می‌کند.