تور اقساطی دبی شاید راهی باشد که می توان از آن برای گردشگری خارج از کشور استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با شهر دبی آشنا کنیم و در مورد تور اقساطی دبی اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. بهتر است پیش از اقدام برای خرید تور دبی، این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید.

تور اقساطی دبی با قیمت مناسب در دسترس شماست و می توانید با خیال راحت نسبت به خرید این تور اقدام کنید. ولی در صورتی که قصد سفر به کشور امارات برای بازدید از شهر دبی را داشته باشید، بهتر است پیش از خرید تور اقساطی دبی، اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کرده و با توجه به این اطلاعات اقدام به کارهای پیش از سفر انجام دهید. به طور کلی می توان گفت که دبی یکی از پیشرو ترین شهرهای دنیا در زمینه گردشگری است و همچنین رشد و پیشرفت این کشور نسبت به سایر شهرهای دنیا با سرعت بسیار بالاتری همراه است. اما یکی از گزینه هایی که کمتر کسی به آن توجه دارد، قوانین و مقررات، بایدها و نبایدها و آشنایی با شهر دبی به شمار می رود. در این مقاله قصد داریم سه توضیح مفصل در مورد نکات سفر به دبی، بهترین زمان سفر به دبی و مراکز گردشگری در شهر دبی داشته باشیم. پیش از آن شما را با تور اقساطی دبی بیشتر آشنا می کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

خرید تور اقساطی دبی

چرا تور اقساطی دبی؟

بازدید از دبی می تواند یک تفریح رویایی باشد که هر خانواده ای می تواند از تجربه کردن آن لذت ببرد و از این روی تور دبی در ایران بسیار رایج شده است. ولی در صورتی که می خواهید پس انداز خود را برای خرج کردن در دبی نگهدارید می توانید نسبت به خرید تور اقساطی دبی اقدام کنید. این روش با قیمتی بسیار ارزان قیمت در دسترس شما بوده و می توانید بدون دغدغه های مربوط به هزینه، تور اقساطی دبی را خریداری کنید. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با شهر دبی آشنا کنیم و نکاتی را در مورد این شهر که خود به تنهایی نماد یک کشور به شمار می رود را به شما آشنا خواهیم کرد.

تور اقساطی دبی

چه نکاتی را باید در سفر به دبی رعایت کنید؟

هر کشور قوانین خاص خودش را دارد که ما به عنوان یک گردشگر باید آن ها را بپذیریم و به آنها احترام بگذاریم. کشور امارات نیز به عنوان یکی از کشورهای جنوبی ایران که مرز های مشترک آبی با ما دارد، به عنوان یکی از مقاصد اصلی در گردشگری ایرانیان به شمار می رود و به دلیل رشد 23 درصدی گردشگری ایرانیان در دبی، بهتر است که با برخی از نکات در مورد این شهر آشنا شوید. همچنین لازم است بدانید که این نکات صرفا به عنوان نکات قانونی نیست و بیشتر به عنوان یک سری نکات لازم برای تور اقساطی دبی به شمار می رود. در ادامه با ما همراه باشید.

 • حمل داروهای کدئین دار در کشور امارات و شهر دبی ممنوع است و بهتر است پیش از اینکه وارد فرودگاه دبی شوید و پس از خرید تور اقساطی دبی، از به همراه داشتن قرص های کدئین دار جلوگیری کنید تا با مشکل در فرودگاه دبی برخورد نکنید. این سری قرص ها بیشتر به عنوان مسکن شناخته می شوند و ارزش دارویی بالایی ندارند.
 • بهتر است که در شهر دبی از مترو استفاده کنید ولی در صورتی که نیاز به استفاده از خدمات تاکسی پیدا کردید، می توانید در تمامی نقاط شهر از این وسیله نقلیه استفاده کنید. لازم به ذکر است که ورودی تاکسی های دبی 5 درهم بوده و هزینه سفر بر اساس کیلومتر سفر داخل شهری شما حساب می شود.
 • اپراتورهای ایرانی سیم کارت از خدمات رومینگ در کشور امارات پشتیبانی می کنند ولی بهتر است پس از ورود به فرودگاه دبی سیم کارت DU یا Etesalat را خریداری کنید. نمایندگی و دفتر فروش این سیم کارت ها در شهر دبی و فرودگاه این کشور حضور دارند و شما می توانید از این خدمات استفاده کنید.
 • بهتر است در زمان تهیه تور اقساطی دبی، بیمه درمانی سفر را نیز تهیه کنید چرا که هزینه درمان در شهر دبی بسیار بالاست و بهتر است که از این خدمات استفاده کنید.
 • بهترین زمان سفر به دبی برای کسانی که قصد خرید دارند، اواخر دسامبر و بهترین زمان برای سفر و گردشگری در شهر دبی اوایل بهار است.
 • مالیات بر ارزش افزوده در کشور امارات و شهر دبی تعریف نشده است ولی زمانی که با تور اقساطی دبی وارد این شهر می شوید، ده درصد هزینه مالیات شهرداری و ده درصد حق سرویس از شما در برخی از فروشگاه ها و رستوران های شهر دبی اخذ می شود.
 • زمان ورود و خروج فرودگاه دبی مطمئن شوید که مهر ورود و مهر خروج در ویزای شما ثبت می شود و در غیر این صورت ممکن است که به مشکلاتی در سفرهای بعدی به دبی مواجه شوید.

نکات سفر به دبی

ممنوعیت ها را در شهر دبی بیشتر بشناسید :

 • همانطور که گفته شد، داروهای مسکن و آرام بخشی که در کشور ایران به سادگی در دسترس شما هستند، در شهر دبی به عنوان داروهای ممنوعه شناخته می شوند و زمان سفر به این شهر بهتر است که داروهای کدئین دار و مسکن های غیر ضروری که بدون نسخه پزشک تهیه کرده اید را به همراه نداشته باشید.
 • مصرف الکل در اماکن عمومی شهر دبی و کشور امارات غیر قانونی است. این کشور بر اساس قوانین اسلامی اداره می شود و باید به این نکته توجه داشته باشید.
 • خوردن و آشامیدن در ایستگاه های مترو و در واگن های مترو در شهر دبی ممنوع است و جریمه نقدی در پی خواهد داشت.
 • خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی در ماه مبارک رمضان ممنوع بوده و ممکن است به این دلیل وارد اداره پلیس شهر دبی شوید.

نکات پیش از سفر به شهر دبی :

 • پس از خرید تور اقساطی دبی باید دقت داشته باشید که ویزا، بلیط هواپیما و واچر هتل خود را چک کنید.
 • برای دریافت ارز مسافرتی، چند روز پیش از سفر باید به یکی از شعب ارزی، ریالی بانک مسکن یا سامان مراجعه کرده و ارز مسافرتی خود را دریافت کنید. ویزا و پاسپورت به همراه بلیط خود را به همراه داشته باشید.
 • بر اساس نوع سفر (کاری و تفریحی) یک هتل انتخاب کنید که بیشترین نزدیکی را به محل کار و یا تفریح شما داشته باشد.
 • قوانین شهر دبی را پیش از خرید تور اقساطی دبی مطالعه کنید تا در سفر به مشکل برخورد نکنید.

 

ممنوعیت ها در سفر به دبی

بهترین زمان سفر به شهر دبی چه زمانی است؟

هر شهر توریستی از جمله دبی بر اساس نوع آب و هوا و جغرافیایی که دارد، در زمانی از سال بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در شهر دبی می توان گفت که در هر یک از ماه های تعداد زیادی از گردشگران وارد این شهر می شوند. این قسمت از مقاله را به این موضوع اختصاص می دهیم که بهترین زمان سفر به شهر دبی در سال کدام ماه هاست و بیشتر در این مورد با شما صحبت خواهیم کرد. این قسمت از مقاله به خصوص برای کسانی که قصد خرید تور اقساطی دبی را دارند می تواند مناسب باشد. به طور کلی می توان گفت که بهترین زمان برای خرید تور اقساطی دبی بین ماه های مارچ تا دسامبر است ولی در ادامه بیشتر در این زمینه اطلاعاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

 

بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی از لحاظ هزینه

از لحاظ هزینه مربوط به هتل ها، هتل های شهر دبی از زمان کریسمس تا بهار که این شهر در خوش و آب و هوا ترین حالت خود قرار دارد، بسیار گران قیمت هستند و پس از آن و زمانی که دبی رو به گرما می رود، به دلیل استقبال کمتر گردشگران، هزینه های مربوط به هتل ها کاهش پیدا می کند. در میان ماه های تابستان که هوای دبی میان 24 تا 40 درجه سانتیگراد اندازه گیری می شود، هزینه خرید تور اقساطی دبی کاهش پیدا می کند. همچنین بهترین زمان برای خرید در شهر دبی را می توان ماه دسامبر و اوایل سال نوی میلادی دانست.

 

هزینه های سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی از لحاظ آب و هوا

آب و هوا در شهر دبی به دو فصل گرم و گرم تر تقسیم بندی می شود که باید توجه داشته باشید زمان سفر شما به شهر دبی در کدام یک از این دو فصل خواهد بود. در فصل به اصطلاح زمستانی که آب و هوای دبی قابل تحمل است، بهترین زمان خرید تور اقساطی دبی به شمار می رود. پس بهترین زمان سفر به دبی از نوامبر تا مارس به شمار می رود. بهتر است بدانید که تعداد گردشگران در فصول گرم تر سال نیز کم نمی شود که نشان دهنده اهمیت بالای گردشگری شهر دبی به شمار می رود.

به طور کلی می توان گفت که دبی یکی از بهترین شهرهای گردشگری برای حمام آفتاب و تفریحات ساحلی به شمار می رود و از این روی بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند که حتی در فصول گرما به این شهر زیبا سفر داشته باشند. خرید تور اقساطی دبی در فصل گرما برای کاهش هزینه ها توصیه می شود و بهتر است که در این فصل بیشتر به تفریحاتی بپردازید که در محیط سرپوشیده انجام می شوند. همچنین بهتر است که به نکات سلامتی در هوای بسیار گرم توجه داشته باشید تا دچار بیماری نشوید. در ادامه به بررسی مناطق گردشگری در تور دبی می پردازیم و به شما خواهیم گفت که در تور دبی باید به کدام مناطق این شهر زیبا سر بزنید.

آب و هوای دبی

مناطق گردشگری در شهر دبی را بیشتر بشناسید

شهر دبی یکی از زیباترین مراکز گردشگری برای کسانی است که قصد دارند از یک سفر گردشگری ارزان قیمت لذت ببرند. به طور کلی دبی شهری رو به توسعه از لحاظ گردشگری است و نام این شهر به دلیل جذب بالای گردشگران در لیست شهرهای پربازدید در جهان از سال 2007 وارد شده است. در این قسمت قصد داریم شما را بیشتر با مناطق گردشگری در شهر دبی آشنا کنیم که با خرید تور اقساطی دبی می توانید از این مراکز بازدید نمایید. به طور کلی دبی یکی از برترین شهرهای دنیا به شمار می رود که میزان گردشگران بسیار زیادی داشته و هر ساله به تعداد گردشگران در این شهر افزوده می شود. در ادامه بیشتر در مورد مناطق گردشگری دبی توضیح خواهیم داد و با برخی از این مناطق که از لحاظ تفریحی و تاریخی دارای ارزش بسیار بالایی هستند بیشتر آشنا خواهیم شد.

مراکز گردشگری دبی

برج خلیفه

بازدید از بلند ترین ساختمان جهان در شهر دبی می تواند برای شما بسیار جذاب باشد. این برج زیبا که با ارتفاع 829 متر ارتفاع، یکی از زیباترین برج های جهان و البته مرتفع ترین سازه ساخته شده  به دست بشر به شمار می رود، امروزه توانسته است نقش بسیار زیادی را در گردشگری این شهر ایفا نماید. در طبقه 124 این برج زیبا، شما می توانید نمای کامل و 360 درجه ای را از شهر دبی داشته باشید که به خودی خود جذابیت بسیار زیادی به خصوص برای گردشگری در شب و عکاسی در این شهر زیبا را دارد. در صورتی که قصد خرید تور اقساطی دبی را دارید، بازدید از برج خلیفه را از یاد نبرید.

 


برج خلیفه دبی

آب نمای شهر دبی

یکی از زیباترین مراکز گردشگری که در شهر دبی می توانید آن را مشاهده کنید، آب نمای خاص این شهر است. در بسیاری از شهرهای دنیا و برخی از شهرهای ایران شما می توانید به بازدید از آب نمای موزیکال بروید ولی آب نمای شهر دبی با وجود وسعت بالا با 5 دایره و 25 رنگ به همراه موسیقی زیبا و قدرت پرتاب قطرات آب تا فاصله 152 متری از مهم ترین ویژگی های آب نمای شهر دبی به شمار می رود. پس در صورتی که با خرید تور اقساطی دبی وارد این شهر شده اید، بازدید از آب نمای شهر دبی را از دست ندهید. این آب نمای زیبا و شگفت انگیز از مهم ترین مراکز گردشگری در شهر دبی به شمار می رود و همه ساله بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند. برای بازدید از این آب نمای زیبا باید به محل برج خلیفه و مرکز بزرگ خرید دبی مال رفته و از این آب نمای زیبا بازدید نمایید.

آبنمای دبی

برج العرب

یکی از زیباترین و جذاب ترین مراکز گردشگری شهر دبی که از بلند ترین هتل های دنیا و همچنین گرانترین هتل دنیا نیز شناخته می شود، برج العرب می باشد. این هتل زیبای 7 ستاره که طراحی و ساخت آن با الهام گیری از بادبان های کشتی و بر لب ساحل انجام شده است، به عنوان یکی از زیباترین مراکز گردشگری در شهر دبی به شمار می رود. رقص نور این هتل در هنگام شب می تواند شما را به خود جذب کند. همچنین این هتل زیبا یک رستوران زیر آب و طراحی شده با استفاده از شیشه دارد که نام آن المهارا بوده و میل کردن یک وعده غذا در آن می تواند جذابیت زیادی برای شما داشته باشد.

 

برج العرب دبی

جزیره نخل دبی

یکی از مهم ترین جاذبه های دست ساز گردشگری در شهر دبی را می توان جزیره نخل دبی دانست که در 5 کیلومتری ساحل این شهر و در میان دریا ساخته شده و با استفاده از پل هایی به شهر دبی متصل شده است. شیخ مکتوم، حاکم دبی برای ساخت این جزیره حدود دو میلیارد دلار هزینه کرده است و این جزیره لوکس با استفاده از بهترین امکانات ساخته شده است. در جزیره نخل دبی شما می توانید از مراکز گردشگری متنوع و زیادی دیدن کنید و همچنین مراکز تفریحی مختلفی مانند پارک آبی آتلانتیس در این جزیره واقع شده است که نشان دهنده اهمیت بالای این جزیره می باشد. به طور کلی در صورتی که با خرید تور اقساطی دبی وارد این شهر شدید، بازدید از جزیره نخل دبی را از یاد نبرید.

جزیره نخل دبی

مسجد جمیرا

یکی از زیباترین مساجدی که در شهر دبی وجود دارد، مسجد جمیراست. این مسجد که دو مناره دارد و بر اساس معماری قرون وسطی طراحی شده است، یکی از زیباترین مساجد دنیا به شمار می رود که با طراحی بسیار زیبا می تواند محلی بسیار مناسب برای تمامی گردشگران به شمار رود. در صورتی که با خرید تور اقساطی دبی وارد این شهر زیبا شدید، بازدید از مسجد جمیرا در محله جمیرا دبی را از دست ندهید و حتما برای بازدید وارد این مسجد زیبا شوید. نورافکن های زیبا به همراه جذابیت های عرفانی، کلاس های عربی، قرآن و همچنین کلاس های آشپزی و سایر برنامه های فرهنگی شیخ محمد بن راشد در این مسجد باعث شده است تا این مسجد، پرشورتر و پر بازدید تر از سایر مراکز اسلامی در شهر دبی به شمار رود.

مسجد جمیرا دبی

دبی کریک

رودخانه ای در دبی که بخش جنوبی و شمالی شهر را به هم متصل می کند امروزه به یکی از مراکز گردشگری بسیار مهم در شهر دبی تبدیل شده است. این مرکز گردشگری نزدیک به سایر مراکز تفریحی شهر دبی بوده و همچنین تفریحاتی از جمله قایق سواری و گلف نیز دارد که می توانید از این امکانات استفاده کنید. همچنین در این قسمت از شهر دبی که اولین پل بر روی آن در سال 1936 احداث شد، شما می توانید غذاهای خیابانی و غیره را میل کنید که تجربه ای خوشمزه برای شما به شمار می رود. به طور کلی دبی کریک یکی از مناطقی است که پیشنهاد می شود در تور اقساطی دبی حتما از آن دیدن کنید.

دبی کریک

موزه دبی

یکی از معدود مراکز گردشگری تاریخی در شهر دبی که امروزه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است و به دلیل جذابیت زیادی که دارد در تور اقساطی دبی حتما باید از آن دیدن کنید موزه دبی به شمار می رود. این مرکز گردشگری که در سال 1787 برای خانواده حاکم در شهر دبی ساخته شده است، در ساخت آن از سنگ های مرجانی، آهک و چوب استفاده شده است. همچنین در سقف این سازه از نخل و گچ استفاده شده است و شما می توانید از این مرکز زیبا بازدید کنید. این مرکز که روزگاری به عنوان پادگان نظامی نیز شناخته می شده است، امروزه به عنوان موزه ای شناخته می شود که در آن از وسایل قدیمی مورد استفاده مردم دبی نگهداری می شود.

موزه دبی

اپرا دبی

یکی از مهم ترین مراکز شهر دبی که برای کنسرت و تئاتر طراحی شده است و طراحی آن توسط یکی از معماران به نام دنیا انجام شده است، اپرا دبی در نزدیکی برج خلیفه می باشد. این مرکز گردشگری با سه حالت طراحی شده است و هر طبقه برای تئاتر، کنسرت و ضیافت قابل تغییر کاربری است. همچنین کسانی که علاقمند به موسیقی و مراکز اپرا هستند می توانند وارد این مرکز جدید و جذاب در شهر دبی شوند. به طور کلی توصیه می شود که در خرید تور اقساطی دبی بهتر است از این مرکز گردشگری دیدن کنید.

اپرا دبی

آکواریوم دبی

یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا که در آن 140 گونه جاندار دریایی نگهداری می شود و شما می توانید از امکانات مختلفی مانند باغ وحش مجازی نیز استفاده کنید. آکواریوم دبی در دبی مال واقع شده است و برای کسانی که به زندگی موجودات دریایی علاقمند هستند می تواند بسیار جذاب باشد. در این آکواریوم شما می توانید تمامی موجودات دریایی را مشاهده کنید و با زندگی این جانداران بیشتر آشنا شوید. در صورتی که قصد سفر به دبی از طریق خرید تور اقساطی دبی را داشته باشید و به همراه خانواده به شهر دبی سفر می کنید، بازدید از آکواریوم دبی را از دست ندهید. امکان شنا کردن با ماهی ها و یا گذر از درون تونل زیر آب یا میل کردن خوراکی های دریایی برای شما امکان پذیر بوده و شما می توانید از این مرکز زیبا در یکی از بهترین مناطق شهر دبی دیدن کنید.

آکواریوم دبی

مدینه الجمیرا

یک شهر 40 هکتاری سنتی که چندین رودخانه سه کیلومتری را در خود جای داده است و گردشگران می توانند اوقات خود را در این مرکز تفریحی بسیار جذاب بگذرانند. به طور کلی بسیاری از گردشگران شهر دبی از مدینه الجمیرا دیدن می کنند. این شهر جذاب که متعلق به گروه جمیراست، چندین ساحل اختصاصی، مراکز اقامتی و همچنین هتل های بین المللی را در خود جای داده است. در بازدید از شهر دبی با تور اقساطی دبی می توانید به مدینه الجمیرا بروید و با عبره ها که نوعی تاکسی های آبی که با قایق ساخته شده اند و جزو وسایل سنتی امارات به شمار می روند از کل مجموعه دیدن کنید. به طور کلی می توان گفت که مدینه الجمیرا مرکزی با جذابیت بالا برای بسیاری از گردشگران است که بسیاری از گردشگران را در خود جای داده است و شما می توانید از این مرکز زیبا بازدید نمایید.

مدینه الجمیرا

سافاری دبی

یکی از جذاب ترین مراکز گردشگری که در شهر دبی وجود دارد و می تواند برای عکاسی و گردشگری بسیار جذاب باشد را می توان سافاری دبی دانست. با خودروهای لوکس آفرود به دل کویرهای دبی بروید و در این کویرهای جذاب یک شب خاص را پشت سر بگذرانید. تمامی امکانات برای شما آماده است و خودرو ها در مراکزی که برای گردشگری تعیین شده اند توقف می کنند تا بتوانید عکاسی کنید. از آسمان شب کویر دیدن کنید و از تمامی امکانات استفاده کنید. همچنین می توانید از مراکز اقامتی و رفاهی استفاده کنید. خیالتان از همه چیز راحت باشد چرا که دسترسی به اینترنت و سایر امکانات تفریحی و رستوران در این سافاری برای شما تامین می شود.

دبی سافاری

دبی مارینا

یکی از زیباترین و گران قیمت ترین مراکز گردشگری در شهر دبی به شمار می رود و با الهام از فالس کریک کانادا ساخته شده است. یک رودخانه مصنوعی سه کیلومتری در این منطقه ساخته شده است و اکثر ساختمان های اطراف این منطقه ساختمان های مسکونی هستند. دبی مارینا مال مرکزی گردشگری و خرید به شمار می رود و همچنین وجود هتل در این منطقه می تواند شما را به خود جذب کند تا در این منطقه سکونت داشته باشید. بیشتر کسانی که خرید تور اقساطی دبی را انجام می دهند، از دبی مارینا دیدن می کنند و در این منطقه حداقل نیم روز استراحت می کنند.

دبی مارینا

ساحل جمیرا

یکی از سواحل بسیار مجهز که توسط حاکم دبی تجهیز شده است و بسیاری از مراکز گردشگری در شهر دبی در این منطقه قرار گرفته است. تجهیزات آبی تفریحی و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای یک حمام آفتاب را می توانید در ساحل جمیرا داشته باشید. این تفریح ارزان قیمت در شهر دبی می تواند برای تمامی کسانی که تور اقساطی دبی را خریداری می کنند بسیار مناسب به شمار رود.

ساحل جمیرا

شهربازی سرپوشیده IMG World

یکی از جذاب ترین مکان های گردشگری برای زوج های جوان، خانواده ها و کودکان را می توان شهربازی آی ام جی ورد در شهر دبی دانست که در زمره بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده در دنیا به شمار می رود. بازی های هیجان انگیز که می توانند آدرنالین خون شما را تا حد زیادی بالا ببرند به همراه شبکه های کارتونی و بخش شگفت انگیزان Marvell را می توان از مهم ترین جاذبه های این شهربازی سرپوشیده دانست. همچنین در این شهربازی شما می توانید از امکانات دیگری مانند رستوران های بین المللی یا مراکز دیگر این شهربازی استفاده کنید.

شهربازی IMG World

نتیجه گیری

شهر دبی را می توان از مهم ترین مراکز گردشگری در دنیا دانست که همه ساله میلیون ها نفر برای بازدید از این شهر وارد شهر دبی می شوند. در این مقاله شما را با تور اقساطی دبی بیشتر آشنا کردیم و همچنین اطلاعات کاملی را در این زمینه با شما در میان گذاشتیم. شما می توانید با خرید تور اقساطی دبی وارد این شهر زیبا شده و از امکانات آن استفاده کنید. همچنین علاوه بر آشنایی با تور اقساطی دبی، شما می توانید با مطالعه این مقاله با قوانین و مراکز گردشگری در شهر دبی بیشتر آشنا شوید.