تور لحظه آخری

پرواز پرمیوم اکونومی چیست و چه تفاوتی با پرواز اکونومی دارد؟

پرواز پرمیوم اکونومی و پرواز اکونومی از جهاتی شبیه به هم هستند اما تفاوت‌های قابل توجهی که بین این دو وجود دارد، به طور حتم در انتخاب شما تاثیر می‌گذارد.

از آنجا که این روزها بیشتر هواپیمایی‌ها پرواز پرمیوم اکونومی را پیشنهاد می‌دهند و روزبه‌روز هم، از فضای جلوی پای مسافران در پروازهای اکونومی کم می‌شود، پس مهم است بدانیم که اگر مقداری راحتی بیشتر بخواهیم با چه چیزی روبه‌رو می‌شویم. در ادامه با تفاوت این دو پرواز بیشتر آشنا می‌شویم.

پرمیوم اکونومی

مهم‌ترین تفاوت بین پروازهای بین‌المللی پرمیوم اکونومی و اوکونومی راحت ( اکونومی که فضای زیادی برای پا دارند) است، که هواپیمایی‌ها به طور معمول انتخاب را برای شما سخت می‌کنند. ابتدا بدون تامل بگویید بین اکونومی راحت و پرمیوم اکونومی کدام را انتخاب می‌کنید؟ صندلی‌های پرمیوم اکونومی دارای عرض حدود ۵۰ سانتی‌متر هستند، و فاصله پشتی یک صندلی تا پشتی صندلی جلویی حدود ۹۶ سانتی‌متر است. این فاصله‌ها پنج تا هفت سانت بیشتر از فاصله‌ها در پرواز اکونومی هستند. همچنین در پرمیوم اکونومی، فضای راهرو‌ها هفده تا بیست سانتی‌متر بیشتر از فضای راهرو‌ها در اوکونومی است. تعداد صندلی‌های پرمیوم همیشه یک تا دو صندلی کمتر از تعداد صندلی‌های اکونومی است.

پرمیوم اکونومی

اگر با پروازهای محلی هرجای دنیا، بجز اروپا، سفر می‌کنید، اوضاع به همین منوال است. سرویس‌دهی این نوع پروازها نیز متفاوت است (البته فراموش نکنید که نسبت به اکونومی می‌سنجیم). در پرمیوم اکونومی غذا، نوشیدنی و سرویس‌های شخصی بهتری دریافت می‌کنید.

پرمیوم اکونومی

به طور حتم، حاضر هستید برای راحتی بیشتر، مبلغ بیشتری بپردازید. گاهی مقایسه وب‌سایت‌ها برای پی بردن به نوع سرویسی که ارائه می‌دهند می‌تواند گیج‌کننده باشد؛ بنابراین به وب‌سایت هواپیمایی مورد نظر بروید و نقشه صندلی‌ها را چک کنید. اگر متوجه شدید که در هر ردیف، صندلی کمتری وجود دارد، آن یک پرواز پرمیوم اکونومی مناسب است.

نکته مهم: اگر یک پرواز اکونومی برای شما رزرو شده بود، و شما خواستار فضای بیشتر در هواپیما بودید، شک نکنید و به مامور چک- این بگویید. به طور معمول، هواپیمایی‌ها از این ارتقا خوشحال می‌شوند. اما حتما مطمئن شوید که پروازی که قرار است جایگزین شود پرمیوم اکونومی است یا اکونومی راحت؛ و اینکه بر کدام صندلی قرار است بنشینید. اگر بدانید که پول‌هایتان را چطور خرج کنید، پرواز بی‌نظیری خواهید داشت.

منبع : lonelyplanet


پرواز یار مرجع تور لحظه آخری در مسیر تورهای داخلی و تورهای خارجی .

شما را به خواندن مطلب " تور ارزان استانبول " دعوت می‌کنیم .

برچسب ها :
مطالب مرتبط با این نوشته
وبلاگ گردشگری پرواز یار
بهترین هتل های دنیا برای دوستداران شکلات
رستوران های حلال چیانگ مای تایلند را بشناسید
برترین مراکز خرید دبی را بشناسید
پرواز یار
کليه حقوق اين سايت متعلق به  پرواز یار  می باشد .
نماد الکترونیک