استانبول جهان‌شهری نام‌اشنا با جاذبه‌های بی‌شمار است که اکثر گردشگران تصویری که از استانبول به خاطر دارند، شهری با پل‌های متعدد است. نمادین‌ترین پل‌های استانبول را بشناسید.
برای خرید تور قسطی استانبول این لینک را بررسی بفرمایید.
هنگامی که تنگه‌ای شهری را به دو دسته دسته می‌کند، باید چند پل هستی داشته باشد که این دو بخش را به هم وصل کند. در استانبول بخش‌های اروپایی و آسیایی، همچنین ناحیه فاتیح، از راه پل‌ها به هم متصل شده‌‌اند و عکس ها نمادینی از شهر در ذهن گردشگران برپایی کرده‌اند. در تور استانبول می‌توانید حین گشت و گذار در شهر، به تماشای پل‌های نامدار نیز بروید.

برای انتخاب تورهای گوناگون ترکیه و استانبول، می‌توانید به کمک پروازیار بها تورهای آژانس‌های همکار را نگریستن و مقایسه کنید؛ ما این امکان را فراهم کرده‌ایم لغایت بتوانید به‌راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان‌تر از کل جا برنامه‌ریزی کنید.

پل بسفر

پل بسفر استانبول

در سال‌های پسین نام پل بسفر را به احترام قربانیان غیرنظامی کودتای ترکیه، به «پل شهدای ۱۵ ژوئیه» تغییر داده‌اند.

این پل معلق فولادی بین سال‌های ۱۹۷۰ الی ۱۹۷۳ ساخته شده است.

در حال آماده یومیه حدود ۱۸۰ هزار وسیله نقلیه از روی این پل عبور می‌کند.

پل فاتح سلطان محمد

پل فاتح سلطان محمد استانبول

پل پیروزمند پادشاه محمد با اسم «پل بسفر دوم» هم شناخته می‌شود

پل فاتح سلطان محمد با اسم «پل بسفر دوم» هم شناخته می‌شود؛ ساخت این پل در سنه ۱۹۸۸ به پسین رسید و نام پادشاه عثمانی، سلطان محمد که در سال ۱۴۵۳ قسطنطنیه را ظفر کرد، بر این پل گذاشتند.

این پل معلق فولادی از Kavacik در دسته آسیای تا Hisarustu در بخش اروپایی کشیده شده است.

پل گالاتا

پل گالاتا استانبول

پل گالاتا که در شاخ طلایی بسفر قرار دارد، در ادبیات و تئاتر ترکیه زیاد مورد پروا قرار گرفته است؛ این پل در قرن ۱۹ ساخته شد.

تصویر صیادانی که در هر دو سمت پل هستند نیز گرد از تصاویر نمادینی است که از استانبول هستی دارد.

در کناره پل گالاتا رستوران‌هایی هستی دارد که ساندویچ ماهی (بالیک اکمک) سرو می‌کنند و برای پختن این غذای خوشمزه از ماهی‌های اخیر صیدشده از بسفر کاربرد می‌کنند.

پل متروی شاخ طلایی

پل متروی شاخ طلایی استانبول

یکی از تازه‌ترین سازه‌های شهر، پل متروی شاخ زرین (Golden Horn Metro Bridge) است که در سال ۲۰۱۴ ساخته شده و از راه مسیر M2، منطقه بی‌اوغلو را به فاتیح متصل می‌کند. این پل کابلی فولادی در طول ساختش باعث به هستی آمدن بحث‌های چالش‌برانگیز شد؛ چون سازه‌ای نوین با چشم انداز ناحیه تاریخی شهر در تضاد بود.

پل یاووز سلطان سلیم

پل یاووز سلطان سلیم استانبول

این پل  فضاهای سبز و تالاب‌های اطراف (که بخش اعظمی از آب شرب شهر را تامین می‌کنند) را تهدید می‌کند

پل یاووز سلطان سلیم (Yavuz Sultan Selim Bridge) هم یکی دیگر از پل‌های تازه تاسیس استانبول است که در نزدیکی دریای سیاه و ورودی تنگه بسفر قرار دارد و Garipce در بخش اروپایی شهر را به Poyrazkoy در بخش آسیایی تبدیل می‌کند.

این پل معلق کابلی نمادی از رشد سریع زندگی شهری است که فضاهای سبز و تالاب‌های اطراف (که بخش اعظمی از آب شرب شهر را تامین می‌کنند) را تهدید می‌کند.

برای برنامه‌ریزی دقیق سفر و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاهایی که می‌توانید در سفر به این شهر از آن بازدید کنید، می‌توانید فهرست کاملی از جاهای دیدنی استانبول را در پروازیار مشاهده کنید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه‌های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.