کیش، ترکیه نمی شود!

ناآرامی های ترکیه باعث نشد که حجم گردشگران کیش بیشتر شود، اکنون نیز دوباره مسیرهای سفر به سمت ترکیه باز شده و حتی گردشگران بیشتری به این کشور سفر می کنند.

کیش

کیش که در نوروز امسال به گفته مقامات سازمان منطقه آزاد کیش رکورددار در افزایش سفرهای نوروزی، ضریب اشغال هتل ها و فروش بلیت های خدمات گردشگری شده بود، این امیدواری را برای مسئولان کشور ایجاد کرد که در پی ناآرامی ها و تنش های داخلی در ترکیه، سیل گردشگران ایرانی به جای ترکیه به سمت کیش سرازیر شود و پیش بینی کردند که کیش می تواند به عنوان مقصد گردشگری مسافران ایرانی جایگزین این کشور همسایه شود.

این در حالی است که محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، با رد این احتمال و بیان اینکه ناآرامی های ترکیه باعث نشد که حجم گردشگران کیش بیشتر شود، گفت: اکنون نیز دوباره مسیرهای سفر به سمت ترکیه باز شده و حتی گردشگران بیشتری به این کشور سفر می کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه چنین ادعاهایی مطرح می شود اما وقتی ترکیه امکان پذیرش گردشگر را نداشته باشد، کشورهای دیگر مانند گرجستان یا باکو جایگزین آن می شوند و دلیلی وجود ندارد که گردشگرانی که به دنبال سفر به مقاصد خارجی هستند، به کیش سفر کنند، چون مقاصد گردشگری دیگری در همسایگی ترکیه برای آنها وجود دارد.

محب خدایی با تاکید بر اینکه کیش پتانسیل ها و متقاضیان گردشگری خود را دارد، گفت: براساس مفاهیم گردشگری، مقاصد گردشگری داخلی با گردشگران خارجی قابل مقایسه و قابل جایگزینی نیست و هر کدام مزیت ها و ظرفیت های خود را دارد. بنابراین، کیش به عنوان مقصد سفر داخلی نمی تواند جایگزین سفرهای خارجی باشد اما در نوع خود بسیار موفق بوده به طوری که در طول جشنواره تابستانی امسال، شاهد رشد 14 الی 16 درصدی ورود گردشگر به جزیره کیش بودیم.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در توضیح خبر راه اندازی گردشگری ترکیبی در کیش نیز گفت: گردشگری ترکیبی بدین صورت است که گردشگران از طریق هوایی از شهر مبدأ خود به جزیره قشم سفر می کنند، بعد با کشتی و از راه دریا به کیش وارد می شوند و درپایان دوباره از کیش به شهر مبدأ خود از طریق هوایی بر می گردند. به همین منظور، اکنون با یک کشتی در حال هماهنگی هستیم تا سفر قشم به کیش را راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به مسابقات رالی در جزیره کیش افزود: علاوه بر آن “رالی ترکیبی” و “رالی باس” را در برنامه داریم و هدف ما این است که گردشگری ترکیبی را در ایرانگردی فرهنگ سازی کنیم.

منبع : تور کیش