گرونر در اتریش، پارکی که تابستان زیر آب می رود

در منطقه گرونر اتریش پارکی وجود دارد که در فصل پاییز می توان بر روی نیمکت های پارک نشست در حالی که در فصل تابستان کل پارک به زیر آب می رود و برای دیدن آن باید غواصی کرد، همراه پرواز یارباشید.

در گرونر اتریش پارکی وجود دارد که در فصل پاییز می‌توانید بر روی نیمکت‌های آن بنشینید و از صدای پرندگان لذت ببرید ولی اگر در فصل تابستان گذرتان به این منطقه افتاد، باید برای دیدن همین پارک به زیر آب بروید و شنا کنید!

این پارک در منطقه استیروس در حوالی دریاچه گرونر در اتریش قرار دارد. دور تا دور دریاچه با کوه‌های «هوچسچواب» (Hochschwab) احاطه شده است. در طول زمستان برف کوه‌های دریاچه گرونر را سفیدپوش می‌کند. مساحت دریاچه چیزی برابر با ۱۹۹ متر مربع است. پاییز و زمستان بهترین فصل برای وقت‌گذرانی در اطراف دریاچه است.

گرونر اتریش

اوایل بهار برف کوه‌ها شروع به ذوب شدن می‌کند و همین اتفاق باعث افزایش آب در سطح دریاچه می‌شود. این افزایش مساحت آب دریاچه را دوبرابر می‌کند، یعنی چیزی حدود ۴۰۰ متر مربع!

گرونر اتریش

پس از آب شدن کامل برف‌ها، تمام نیمکت ها، مسیرهای سنگی، پل‌ها و درختان اطراف به زیر آب می‌روند. در این آب خرچنگ و چندگونه ماهی قزل‌آلا زندگی می‌کند. این دریاچه، دریاچه سبز هم خوانده می‌شود. در فصل تابستان دورنمای دریاچه رنگ سبزی خارق‌العاده است.

گرونر اتریش

نکته جالب اینجا است که اگر در فصل تابستان به گرونر بروید نمی‌توانید از قایقرانی، ماهی‌گیری و شنا کردن در آب لذن ببرید چون تمام این تفریحات ممنوع است! حتی غواصی در این آب‌ها هم با مجوزهای خاصی میسر است.

گرونر اتریش

دلیل این محدودیت ها وجود جلبک ها و پوشش گیاهی درختان در زیر آب است. فضای زرین دریاچه بسیار خطرناک است و به هیچ وجه از امنیت کامل برخوردار نیست.

گرونر اتریش

اگر علاقه دارید که از راز و رمز پارک زیر دریای اتریش مطلع شوید بهتر است ویدئوهای آن را در وب‌سایت‌ها ببینید چون شاید هیچ وقت نتوانید در فصل تابستان در دریاچه گرونر غواصی کنید.

موقعیت دریاچه گرونر،اتریش

برچسب ها :
مطالب مرتبط با این نوشته
وبلاگ گردشگری پرواز یار
گورستان وال ها، صحراهایی پر از استخوان هایی عظیم الجثه
رمضان در ایران از نگاه سفرنامه نویسان خارجی
دریاچه یخ زده بایکال در قاب دوربین عکاس روسی
پرواز یار
کليه حقوق اين سايت متعلق به  پرواز یار  می باشد .
نماد الکترونیک