تور لحظه آخری

کلید Enter را بفشارید

عنوان برنامه سفر

  کلید Enter را بفشارید

  اعلان ها

  بلاگ

  وبلاگ بدون دیدگاه

  چند نوع قرارداد در تورهای مسافرتی وجود دارد ؟

   چند نوع قرارداد در تورهای مسافرتی وجود دارد ؟

  images
  ذکر این نکته ضرورى است که اصولاً در بخش تور دو نوع قرارداد وجود دارد نوع اول قراردادى است که بین آژانس های مسافرتی و مسافران منعقد مى‌ گردد و نوع دوم قراردادی است که بین آژانس‌های مسافرتی و مجریان یا کارگزاران تورهاى مسافرتى انعقاد می یابد . یکى از مشکلات موجود در بخش گردشگری کشور عدم انعقاد قرارداد های نوع دوم می باشد بدیهی است درصورت بروز هر گونه مشکل در این خصوص آژانس‌ طرف قرارداد با مسافران (آژانس ثبت‌نام کننده) پاسخگو خواهد بود .به هر حال آنچه برای شما از اهمیت بسزائی برخوردار است آشنائی با انواع قرارداد های نوع اول می باشد .بنا براین در این بخش به توضیح این مهم خواهیم پرداخت .

  با توجه به نوع سفر انتخابی، سه نوع قرارداد تورهاى داخلى، خارجى و کشور امارات پیش روى شما قرار خواهد گرفت.

  1) قرارداد تورهاى داخلى :
  این قرارداد در دو صفحه تنظیم شده است که در صفحه اول آن مشخصات دقیق متقاضیان و همچنین جزییات سفر ذکر شده و در صفحه دوم قرارداد مقررات سفر در 13 بند پیش‌بینى شده است و در آن موضوعاتى مانند همراه داشتن شناسنامه عکس‌دار، لغو تور در صورت نرسیدن به حدنصاب 15 نفر و . . . را مى‌بینیم . اگر این قرارداد را به‌طور دقیق مطالعه کنید به احتمال قوى مشکلى نخواهید داشت. نکته مهم در مورد تورهاى گروهى این است که قیمت آن بنابر نوع خدمات ، توافقى است و سازمان متولى، مانند چند سال گذشته بر قیمت‌ها نظارتى ندارد. تا سال 82 قیمت تورهاى ارائه شده باید به تصویب سازمان ایرانگردى و جهانگردى مى‌رسید اما در سال 83 ریاست وقت سازمان میراث فرهنگى، صنایع‌دستى و گردشگرى این دستورالعمل را لغو کرد. به عقیده کارشناسان امور گردشگرى مراجعات مکرر دفاتر خدمات مسافرتى براى تأیید قیمت تورها علاوه بر اینکه باعث بى‌اعتبارى پروانه فعالیت مى‌شد، کارشناسان مربوطه را با مشکلات متعدد مواجه مى‌ساخت .

  2) قرارداد تورهاى خارجی به غیر از امارات متحده عربی:
  در صورتى که قصد سفر با تورهاى خارج از کشور به غیر از امارات را داشته باشید، قرارداد را در سه صفحه و 24 بند مشاهده مى‌کنید، این قراردادها نسبت به تورهاى داخلى جزئیات بیشترى دارد و در آنها ذکر شده است که تا دو هفته قبل از پرواز باید تمام مبلغ تور را تسویه کنید و علاوه بر آن تأمین هزینه‌هاى ارزى برعهده شما است.در یکى از بندهاى قرارداد تأکید شده است که درصورت انصراف از سفر بسته به اینکه در چه مرحله‌اى قبل از سفر قصد انصراف داشته باشید از 10 درصد تا 50 درصد مبلغ تور جریمه مى‌شوید.در این قراردادها ارائه ضامن معتبر بر حسب نیاز، عدم تعهد آژانس درخصوص صادر نکردن روادید ازسوى سفارتخانه‌ها، الزام رعایت شئونات اسلامى آمده است.یک نکته مهم دیگر در این میان به چشم مى‌خورد و آن خوددارى از بازگشت به کشور پس از سفر است یعنى شما با یک تور به کشورى مى‌روید اما به هر دلیل برنمى‌گردید که در این صورت ضمانت‌نامه‌اى که در اختیار دفتر خدمات مسافرتى است به این دلیل ضبط مى‌شود.

  نکته مهم : اگر قصد سفر گروهى به کشورهاى عضو شینگن، انگلستان، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، ژاپن و مصر را داشته باشید به خاطر بسپارید که دفاتر خدمات مسافرتى باید براى اجراى این تورها مجوز لازم را دریافت کرده باشند.آنها باید نوع خدمات خود را به سازمان میراث فرهنگى، صنایع‌دستى و گردشگرى ارائه کنند و این سازمان نیز درصورت داشتن صلاحیت آژانس مربوطه مجوز برگزارى تورها را صادر مى‌کند.

  3) قرارداد تورهاى خارجی مربوط به کشور امارات متحده عربی:
  قرار داد تورهاى امارات متفاوت است قرارداد ارائه خدمات مسافرتى کشور امارات متحده عربى نیز در سه صفحه تنظیم شده است.در بخش ویزای این قرارداد شرایط نوع درخواست ویزا، مبلغ آن، اعتبار ویزا و عدم تعهد دفاتر به تأخیر صدور ویزا ذکر شده است.اما یکى از مهمترین موارد این قرارداد مرفوض شدن ویزا از طرف دولت امارات است به این معنى که اگر دولت امارات به هر دلیل به شما ویزا ندهد، دفتر خدمات مسافرتى در این باره هیچ تعهدى ندارد و با ارائه ویزاى مرفوضى هزینه آن را دریافت مى‌کند.توجه کنید که براساس قانون این کشور همراه داشتن داروهاى کدئین دارجرم محسوب و با شما برخورد مى‌شود در نتیجه از بردن این داروها خوددارى کنید.

  منبع : تور کیش

  کلمات کلیدی این مطلب : ، ، ،
  ديگر مطالب خواندنی

  دیدگاه

  پرواز يار معرفی تور لحظه آخری ، سيستم مسافرياب ، امکان اخذ ويزا ، هتل ، پرواز های چارتری و سيستمی - تمامی مسیر های کیش مشهد دبی مالزی آنتالیا استانبول