استفاده از تور 3 شب استانبول می تواند فرصتی مناسب برای گردشی کم هزینه به شهر استانبول باشد. می دانیم که هزینه سفر به اسن شهر زیبا بسیار بالا است. اما استفاده از تورهای مسافرتی تا حدودی این هزینه ها را برای شما محدود خواهد کرد. از این رو هر زمان تصمیم به سفر گرفتید، تور های مسافرتی را انتخاب کنید.

تورهای مسافرتی در اصل سفر های دسته جمعی هستند، که به دلیل آسانی و سادگی بسیار مورد توجه گردشگران و مسافران قرار می گیرند. شما می توانید با تور 3 شب استانبول به این شهر رویایی سفر کنید. ترکیه شهرهای فوق العاده زیبایی را در خود جای داده است.

یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهایی که می توانیم در کشور ترکیه بیان نماییم، استانبول است. مراکز خرید بزرگ متعددی که در این شهر وجود دارد، منجر شده است تا تور 3 شب استانبول برای گردشگران و تاجران فرصتی مناسب به شمار اید.

سفر با تور 3 شب استانبول در اصل می تواند فرصتی مناسب تاجران به شمار رود. زیرا در این تورها افراد بسیاری با یکدیگر آشنا میشوند. حتی می توانیم بگوییم افراد بسیاری از طریق این تورهای مسافرتی با یکدیگر ارتباط های دوستانه و تجاری نیز برقرار می کنند.

همگی این شرایط منجر شده است تا مردم بسیاری از سراسر دنیا تور 3 شب استانبول را برای گردش و بازدید از این شهر زیبا انتخاب کنند. آب و هوای ترکیه در بیشتر ایام سال خوب و خنک است. از این رو کسانی که به دنبال محلی خوش آب و هوا برای مسافرت می گردند، اولین انتخابشان شهر استانبول است.

اطلاعات لازم برای آغاز سفر با تور 3 شب استانبول

تمامی کسانی که میخواهند به کشور ترکیه سفر کنند، باید پیش از سفر اطلاعات کافی در مورد این شهر بدست آورده باشند. این که چه مکانی را برای اقامتشان انتخاب کنند. یا این که کدام رستوران های استانبول بهترین غذا را سرو می کند و… .

درست است که سفر با تور 3 شب استانبول می تواند آسان و مناسب باشد، اما باز هم شما نیاز به راهنمایی برای آغاز سفر خواهید داشت. به همین دلیل بهتر است پیش از حرکت با تور اطلاعات کاملی از شهری که مد نظرتان است به دست آورید.

موقعیت جغرافیایی و تاریخ مختصری از استانبول

برای آغاز سفر با تور 3 شب استانبول باید بدانید که این شهر از سمت شمال غرب به منطقه مرمر متصل شده است. استانبول در اصل منطقه ای قدیمی در کشور ترکیه به شمار می رود که بر روی هفت تپه ساخته شده است.

به گونه ای که در میان دیوار های دفاعی شهر محصور شده است. سفر با تور 3 شب استانبول شما را با بلندترین نقطه شهر استانبول ترکیه آشنا می کند. تپه کاملیکا یا به ترکی استانبولی( چاملیچا تپسی). این تپه حدود 267 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

به همین دلیل زمانی که وارد شهر استانبول می شوید، خودتان را بر بلندای کوهی می یابید که سرتاسر شما را دریای بی کران فرا گرفته است. مزیتی که سفر با تور 3 شب استانبول برای شما خواهد داشت بازدید از مکان های دیدنی منحصر به فرد این شهر بزرگ است.

باید بگوییم گه قدمت استانبول به 660 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. از این رو زیباترین و خاص ترین معماری ها و بناها را در این شهر مشاهده خواهید کرد. سفر با تور 3 شب استانبول فرصتی مناسب برای گردش در دل تاریخ غنی این شهر رویایی است.

جنگ های متعددی در این شهر اتفاق افتاد تا این که در سال 1453 میلادی سلطان محمد دوم موفق به فتح  شهر کنستانتینوپل گردید. پس از آن این شهر را با نام استانبول به دنیا معرفی کرد. تور 3 شب استانبول شما را با تمامی زیبایی های این شهر آشنا خواهد کرد.

با این که پایتخت کشور ترکیه آنکارا است، اما شهر استانبول از نظر موقعیت اقتصادی و تجاری اهمیت بیشتری برای ترکیه دارد. به همین دلیل تور 3 شب استانبول می تواند موقعیت مناسبی برای آشنایی بیشتر با این موقعیت اقتصادی کشور ترکیه باشد.

تور 3 شب استانبول و اقامت در زیباترین هتل ها

آب و هوا استانبول و بهترین زمان برای سفر به این شهر

سفر با تور 3 شب استانبول در هر زمان شما را به آب و هوای متغیری در این شهر رو به رو می کند. به صراحت می توانیم بگوییم این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای، اقیانوسی و گرمسیری است. در گرمترین ماه های سال این شهر به دمای 24 درجه سانتی گراد می رسد.

در حالی که در سردترین ماههای سال این شهر به دمای 6 درجه سانتی گراد خواهد رسید. استانبول در بیشتر ایام سال بارانی است. به همین دلیل سفر با تور 3 شب استانبول شما را به شهری سرسبز و دیدنی هدایت میکند.

می دانیم که برای مردم دنیا هر منطقه ای که دارای آب و هوای خوش و سرسبز باشد، بهترین مکان برای سفر است. از این رو تور 3 شب استانبول در ایران نیز محبوبیت بالایی دارد. با این که بیشتر ایرانیان به منظور مقاصد تجاری به این کشور سفر می کنند، اما برخی از توریست ها و گردشگران نیز ترجیح می دهند از زیبایی های این شهر بازدید نمایند.

اگر بخواهیم بهترین زمان سفر با تور 3 شب استانبول را بیان نماییم، باید بگوییم این شهر در همه ی ایام سال موقعیت مناسب برای سفر دارد. اما بهترین و زیباترین زمان برای سفر به استانبول فصل بهار و پاییز است. می توانید در فصل پاییز از جشنواره های زیادی که در این شهر برگزار می شوند بازدید نمایید.

اما در فصل بهار می توانید از طراوت آب و هوای این شهر بیشتر لذت ببرید. علاوه بر آن سفر با تور 3 شب استانبول در فصل بهار به استانبول شما را به سمت برنامه های نوروزی و حراجی های خاص هدایت می کند. پس باید بگوییم هر فصلی برای سفر به استانبول مزایای خود را در بر دارد.

 

هزینه های خورد و خوراک در استانبول

کسانی که قصد سفر با تور 3 شب استانبول را دارند، معمولا در مورد هزینه های خورد خوراک در این شهر نگران هستند. اما باید بگوییم هزینه های این شهر تقریبا مشابه با شهر تهران است. از این رو نمی تواند هزینه ی سنگینی برای گردشگران به بار آورد.

شما باید برای یک وعده غذایی در استانبول هزینه ای معادل 25 لیر بپردازید. البته این مبلغ برای رستوران های ارزان می باشد. هر چه قدر رستوران شما درجه مناسب تری داشته باشد، هزینه صرف سرو غذا نیز بیشتر می شود. مثلا در یک رستوران متوسط باید برای یک وعده غذایی دو نفره مبلغی معادل 100 لیر بپردازید.

این هزینه ها مسلما در استفاده از تور 3 شب استانبول می تواند برای گردشگران مناسب تر تمام شود. پس سفر با تور را همیشه در اولویت خود قرار دهید.